فراری با تیم مدیریتی فعلی هرگز یک خودروی شاسی‌بلند نخواهد ساخت. فلاویو مانزونی، نایب رئیس ارشد بخش طراحی فراری، در طی سفری که به استرالیا داشت اعلام کرد احتمال ساخت فراری شاسی‌بلند صفر است. به گفته‌ی او شاسی‌بلندها در فلسفه‌ی فراری جایی ندارند.

مانزونی که برای اولین بار به استرالیا سفر می‌کرد، خرید در مصاحبه با CarAdvice در مورد رونمایی از خودروی GTC4 لوسو در استرالیا صحبت کرد. یکی از سوال‌هایی قیمت ماشین روز که از او پرسیده شد در مورد مدل شاسی‌بلند بود ورود به بخش که مانزونی ساخت چنین مدلی را رد کرد. در حال حاضر، فراری و کوئنیگزگ، شرکت دیدوگرام تنها خودروسازان بزرگی هستند که به فکر ساخت خودروی شاسی‌بلند نیفتاده‌اند. به علت محبوبیت این خودروهای عظیم‌الجثه در بازار، اکثر خودروسازان در سال‌های رسیدن به رتبه یک گوگل اخیر چندین مدل شاسی‌بلند و کراس‌اوور روانه‌ی بازار کرده‌اند.

خودروی فراری GTC لوسو

نایب رئیس طراحی فراری توضیح داد که شاسی‌بلندها افزایش ورودی گوگل بیش از حد سنگین هستند و مرکز ثقل آنها بالاتر از حد معمول است. وی بیان کرد که فراری هنگام طراحی مدل جدید فقط به یک چیز فکر می‌کند: عملکرد. به گفته‌ی او یک شاسی‌بلند نمی‌تواند از نظر عملکرد با خودروهای دیگر هم‌رده‌ی خودش رقابت کند و به همین دلیل شاسی‌بلندها در فلسفه‌ی فراری جایی ندارند.

مانزونی طراحان سایت همچنین اشاره کرد که محبوبیت شاسی‌بلندها فقط مد روز است و فراری از آخرین مطالب بازاریابی خودروسازان دیگر تقلید نخواهد کرد. به گفته‌ی او این "فرصت بازاری" جزء اصول مورد نظر فراری نیست. سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فعلی فراری و فیات-کرایسلر، قبلا گفته بود که برای ساختن آموزش وب سایت سازی یک شاسی‌بلند فراری، باید از روی جسد او رد شوند.

البته تعرفه ایجاد سایت لازم به ذکر است که در رقابت میان خودروسازان، هیچ‌چیز غیرممکن نیست.